Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motorka s procesorem Intel Quad Core

24. 9. 2007
Ve spolupráci s firmou Orange County Choppers vytvořil unikátní motocykl. Pořádný motor a k tomu několik Intel quad-core procesorů. Procesory se totiž starají o spoustu věcí. Zpracovávají obraz z kamer, které slouží jako zpětné zrcátka, tachometr je rovněž zobrazován na displeji počítače, k dispozici je samozřejmě GPS a web browser.

Na tomto projektu se také podílela společnost Black Diamond Advanced Technology, která přispěla svými zkušenostmi z oblasti odolných embedded systémů (využila již vyvíjený prototyp svého SwithBack-PC) a integrovala intelovskou platformu UMPC do šasi stroje tak, aby byla odolná vůči vodě, otřesům a špíně. Vestavěný počítač nejenom ovládá elektroniku motorky, ale pracuje také jako plnohodnotné UMPC. Jako procesor byl zvolen Intel Core Duo a dále v počítači naleznete všechny standardní součásti jako Wi-Fi připojení, dotykovou obrazovku, USB porty a u motorky důležité GPS.

Pokud chcete nastartovat motor, stačí pouze přejet prstem zabudovanou čtečku otisku prstů a zmáčknout příslušné tlačítko s nápisem "Start Engine". Bezesporu se jedná o velmi zajímavý kousek. Snoubí se zde totiž odkaz tradičních amerických motocyklů s nejnovější elektronikou.

Obrázky jsou v rozlišení 1024 x 768 pixelů, ve stejném rozlišení si je můžete stáhnout v download sekci nebo přímo zde

Intel chooper
Intel chooper
Intel chooper
Intel chooper
Intel chooper
Intel chooper

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář